Međunarodni sajam voćarstva, povrtarstva i vinogradarstva „AGRO BELGRADE 2025“ otvoren je danas na Beogradskom sajmu uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srbije, Sekretarijata za poljoprivredu Grada Beograda i Privredne komore Srbije.
Na sajmu se predstavlja više od 500 izlagača iz Evrope, regiona i Srbije u oblasti poljoprivrede. Sajam će trajati do subote, 1. februara, i održava se u halama 1, 1a i 2 u periodu od 10 do 17 časova.
Ovu trodnevnu manifestaciju otvorio je ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Aleksandar Martinović, koji je istakao da je Srbija za 2025. godinu izdvojila rekordnih 150 milijardi dinara za poljoprivredu, što čini 7,5 odsto ukupnog budžeta Republike Srbije.
Na izložbenom prostoru Grada Beograda poljoprivredni proizvođači sa teritorije Beograda, uz podršku Sekretarijata za poljoprivredu, izlažu svoje proizvode (rakiju, vino, organsko voće i povrće, suhomesnate proizvode, med, džemove, sokove i drugo) i na taj način predstavljaju svoju proizvodnju na tržištu. Cilj sajma, kroz brojne prezentacije, jeste unapređenje poljoprivredne proizvodnje na nivou grada.
Sekretar za poljoprivredu Grada Beograda Savo Pavičić istakao je da je Grad Beograd i ove godine izdvojio značajna sredstva za subvencionisanje poljoprivredne proizvodnje.
„Za ovu godinu smo izdvojili 533 miliona dinara za podsticaj fizičke imovine poljoprivrednih gazdinstava, kako bi ona postala konkurentna, samoodrživa i unapredila svoju proizvodnju. To ćemo ostvariti putem javnih poziva za nabavku novih traktora, priključnih mašina i protivgradne opreme. Takođe, nastavljamo subvencionisanje sistema za navodnjavanje, podizanje plastenika, umatičenih grla stoke i opreme za pčelarstvo“, naveo je Pavičić.
Sajam je posetila i članica Veća Opštine Voždovac, Natasa Supurović.






Leave a Reply